Žádný oficiální předpis, který by upravoval hygienické postupy, které musí tatéři dodržet, zatím neexistoval. To znamenalo, že si to každý dělal, jak uznal za vhodné. Třeba my v Hellu jsme vycházeli z procesů v nemocnicích, a pro jistotu jsme si nároky ještě o něco zvedli.

Letos byla ale konečně schválená evropská norma CEN/TC 435, která jasně formuluje hygienická pravidla a procesy kolem tetování. Ano, nařízení z EU bývají někdy trochu nesmyslná (třeba zákaz názvů “pomazánkové máslo” a “tuzemský rum”, ehm…), ale tuhle normu jsme fakt potřebovali. Jak velká studia, tak tatéři na volné noze teď totiž přesně vědí, co a jak. A zákazníci mají jistotu, že pokud jdou někomu, kdo normu dodržuje, jsou co do hygieny určitě v dobrých rukou.

Více než čtyři roky normu sestavoval mezinárodní tým odborníků – od tatérů přes lékaře až po bakteriology. Za Českou republiku kopal zakladatel Hellu, Míla Bugtcher. Norma CEN/TC 435 vstoupí v platnost na přelomu let 2018 a 2019.

 

Pokud patříte k tatérům a tatérkám, kteří chtějí hrát podle pravidel a zákazníkům nabídnout špičkový servis nejen svým skillem, ale i v oblasti hygieny, připravili jsme pro vás o normě CEN/TC 435 přednášku, abyste ji nemuseli složitě studovat. Míla Bugtcher vysvětlí co norma obnáší srozumitelným jazykem (to Míla holt umí) a hlavně dá praktický návod, co a jak musíte dodržovat, abyste normu splnili. 

 

Přednáška o normě CEN/TC 435

pro tatéry a tatérky, které to s tetování myslí vážně

Kdy: neděle 1. 7. 2018, 10.00-13.00 (poslední hodina vyhrazená pro vaše dotazy)

Kde: Hell, Přístavní 7, Praha 7

Přednáší: Míla Bugtcher, spolutvůrce normy CEN/TC 435

Počet míst omezen: pouze 10 účastníků

Cena: 1000 Kč splatných na místě v hotovosti

PŘIHLÁŠKA NA PŘEDNÁŠKU

 

Photo by Joel Filipe on Unsplash