PIERCING

PIERCING V PRAZE

GALERIE PIERCINGŮ

PIERCING V HELLU NEBOLÍ

Provádíme všechny druhy piercingu, od klasického přes genitální piercing, mikrodermální piercing i surface piercing. Piercing včetně základního šperku z kvalitního materiálu stojí 800 Kč. Výměna šperku za kratší (začínáme s delším šperkem kvůli otoku) je zdarma. Kompletní ceník piercingu zde.

Objednej se na 775 353 696

PÉČE O PIERCING

Tyto rady jsou všeobecné a mohou se lišit v závislosti na typu a umístění piercingu. Vždy se prosím řiďte pokyny našeho piercera. Podrobnější rozpis péče ke konkrétním piercingů, najdete v sekci Péče o jednotlivé typy piercingu.

 • Péči o piercing a používání aftercare produktů s vámi vždy zkonzultuje náš Hellí piercer osobně. V případě nejasností se nás nebojte na zeptat, od toho jsme tady.

 • Pro péči o piercing doporučujeme pro to určené přípravky. Ty jsou k zakoupení v našem studiu. Možnou alternativou je používání slabého solného roztoku.

 • Přibližně první 2-3 týdny (v závislosti na typu piercingu) ošetřujte piercing 2x denně.

 • Po 3 týdnech až do úplného zahojení obvykle stačí piercing ošetřovat 1x denně.

 • Kolem se budou tvořit žluté stroupky. Jde o tkáňový mok, který je známkou hojení. Stroupky nestrhávejte, je lepší je opatrně odmočit za pomocí aftercare přípravku.

 • Na šperk nesahejte špinavýma rukama. Nepohybujte šperkem v ráně.

 • Pokud se piercingu chcete dotknout, umyjte a vydezinfikujte si nejdříve ruce.

 • K piercingu se chovejte opatrně, pozor na zatržení (oblékání, ručník) a nežádoucí tlak (sluchátka, spánek).

 • Po 2-5 týdnech (upřesní náš piercer dle typu piercingu) se objednejte do Hellu na kontrolu a případné zkrácení šperku.

 • V případě jakýchkoliv problémů s piercingem nás kontaktujte.

CO SE HODÍ VĚDĚT O PIERCINGU

Praktické informace, rady a zkušenosti s piercingem

Občanský zákoník vyžaduje, aby mladší 18 let měli písemné potvrzení, že jejich rodiče či zákonní zástupci s piercingem souhlasí. Proto je nutné, abyste s sebou přinesli vyplněný a podepsaný formulář, jinak vám nemůžeme piercing aplikovat. Pokud vám tedy ještě nebylo 18 let, stáhněte si a vytiskněte tento formulář v pdf a přineste jej s sebou na piercing vyplněný a podepsaný. Rodiče můžete vzít samozřejmě také.

Nedokážeme sice poradit, jak rodiče přesvědčit, aby piercing dovolili, ale můžeme s nimi konzultovat případná rizika piercingu, pokud jsou obavy o vaše zdraví jedinou překážkou. Rodiče za vás ale odpovídají, a tak nakonec nezbývá nic jiného než respektovat jejich názor anebo si počkat na osmnáctiny.

Mikrodermální piercing, mikrodermál nebo mikrodermální implantát je typ piercingu, který je díky speciálnímu tvaru šperku možné umístit téměř kamkoliv na těle.

V případě mikrodermálů se kůže nepropichuje jehlou. Používá se nástroj zvaný puncher (vyslovováno pančr, z angl. punch = prorazit), což je kruhový skalpel s průměrem 1,5–2 mm. Funguje v podstatě jako miniaturní vykrajovátko na cukroví. S ním se do kůže vykrojí kolečko a do vzniklého otvoru se vsadí oválná základna mikrodermálu tak, že otvorem po puncheru vyčnívá pouze dřík šperku. Bolestivost mikrodermálního piercingu není větší než při klasickém či surface piercingu.

Dobu hojení jednotlivých piercingů jsme rozepsali v sekci Péče o jednotlivé typy piercingu. Mrkněte tam. Úplným zahojením šperku myslíme dobu, kdy je piercingový kanálek kompletně vystlaný novou kůží.

Samozřejmě můžete, ale má to spoustu nevýhod.

 • Cena piercingu se šperkem od nás je 700 Kč. S vámi přineseným šperkem 1000 Kč, protože šperk musíme předem sterilizovat.
 • Naložení do lihu apod. není dostatečné, proto je třeba použít speciální tepelný sterilizační přístroj (šperk je vystaven teplotě 160 °C po dobu minimálně 60 minut). Pro vás to znamená jen zdržování. Šperk nám musíte nejprve přinést, nechat jej u nás přes noc sterilizovat a na aplikaci přijít až druhý den.
 • Vámi přinesený šperk nemusí být pro dané místo nejvhodnější, ať už materiálem, tvarem či délkou.
 • Do čerstvého piercingu dáváme nejprve delší šperk kvůli otoku a lepšímu hojení. Ten se po zahojení vymění či zkrátí na optimální délku.
 • Z dlouholetých zkušeností víme, že piercing se nejrychleji a s nejméně komplikacemi hojí při použití šperků z titanu či bioplastu. U vámi přineseného šperku si nemůžeme být jisti kvalitou jeho materiálu.
 • Některé dekorativní šperky (např. do pupíku) jsou z materiálu, který nemusí sterilizaci vydržet, a navíc mohou svou velikostí nebo tvarem zapříčinit zhoršení hojení vpichu.

Na tuhle (opravdu často kladenou otázku) můžeme odpovědět několika způsoby. Každý nechť si vybere ten, který mu vyhovuje nejvíc.

Ne, nebolí.

Toto neznamená, že samotný vpich neucítíte. Jde o to, že většina lidí si pod piercingem představuje neuvěřitelnou bolest a následně jsou mile překvapeni (alespoň u nás), že prožitek je podstatně méně nepříjemný, než bylo jejich prvotní očekávání. A ne nadarmo se říká, že piercing z Hellu nebolí.

Ano, bolí.

Je celkem logické, že ucítíte jehlu, která propichuje zvolenou část těla. Ačkoli tato bolest není nijak strašlivá, jak si mnoho lidí představuje, nebudeme nikomu tvrdit, že nic neucítí. Velmi záleží na místě vpichu. 

Záleží také na dalších faktorech:

Ačkoli většina lidí vnímá bolest v závislosti na místě vpichu podobně, najdou se i tací, kteří si stěžují na bolest vpichu do jazyka a na druhé straně tvrdí, že piercing bradavek téměř necítili.

Záleží na odolnosti proti bolesti a úrovni sebekontroly. Někdo začne pištět ještě před zahájením piercingu, drtivá většina lidí je ale na piercing připravena a zvládne ho bez mrknutí oka nebo jenom se zatnutými zuby.

Záleží také na piercerovi. Zkušený piercer, jakou jsou pierceři v Hellu, vede jehlu rychle a citlivě a tím bolest minimalizuje. Nezkušený nebo nešikovný piercer či váš kamarád nebo kamarádka, kterým jen nevadí do někoho bodat jehlou, často nadělají víc škody než užitku. Svěřit se někomu takovému za to vážně nestojí.

Záleží na zdravotním stavu. Pokud si necháte dělat  piercing unavení a v nejhorším případě i nemocní, dá se čekat, že piercing bude bolet víc, než je obvyklé. Naopak pokud se dobře vyspíte, najíte se a budete se na piercing těšit, bude pro vás bolest podstatně lépe snesitelná.

Piercingy lze všeobecně rozdělit na téměř bezbolestné (ušní lalůčky, jazyk, uzdičky), málo bolestivé (septum, spodní ret, obočí, nenáročné chrupavky- např. helix, conch), středně bolestivé (nostril, horní ret, pupek, náročnější chrupavky- např. rook, tragus, povrchové piercingy genitálií) a bolestivé (bradavky, náročnější piercingy genitálií). 

Existuje několik způsobů umrtvení, tak se na ně podívejme blíž.

Zchlazení místa speciálním sprejem

Tento sprej není určen pro umrtvování kůže, ale pro zklidnění bolesti ve svalech. Navíc jeho aplikace na nechráněnou kůži může způsobit popáleniny.

Potření místa krémem Emla

Krém Emla sice snižuje citlivosti potřeného místa, ovšem funguje pouze na povrchu kůže a vnitřní tkáň neumrtví. Při piercingu je efekt téměř nulový. Další nevýhodou je vysoká cena krému. Balení stojí okolo 700 Kč.

Vpíchnutí anestetika do místa budoucího piercingu

Tento způsob je nejúčinnějším ze všech zde uvedených. Kompletně potlačí bolest z piercingu v jakémkoli místě. Ovšem vpíchnutí anestetika bolí víc, než samotný piercing. Navíc ho musí provádět lékař.

Z výše uvedených bodů sami jistě vidíte, že umrtvování místa vpichu nemá smysl a proto ho v Hellu neprovádíme. Strach z neznámého, v tomto případě z bolesti, není nic neobvyklého, a proto pro vaše obavy máme pochopení a uděláme všechno proto, aby pro vás byl piercing co nejpříjemnější. Piercing provádíme rychle a citlivě s ohledem na co nejmenší bolestivost. A nezapomeňte, že se říká, že piercing v Hellu nebolí.

Lékař

Existuje jen velmi málo lékařů, kteří mají s piercingem dostatečné zkušenosti. Většinou nikdy nezkoušeli piercing na vlastním těle, chybějí jim zkušenosti, pevná ruka a cit při vedení vpichu a v neposlední řadě nemají zkušenosti s praktickým nošením a hojením piercingu. Většina lékařů také často zvolí nevhodný šperk. Aplikace piercingu je pro lékaře výjimečnou záležitostí, zatímco v Hellu pícháme desítky piercingů týdně, takže to máme „v ruce“ a nevyjdeme ze cviku.

Studio

Piercing v Hellu provádějí školení, zkušení a zákonně atestovaní pierceři, kteří mají k piercingu blízký vztah, sami jich několik mají a vědí, co jednotlivé piercingy obnášejí. Mají rozsáhlé znalosti o anatomii, fyziologii i akupunktuře a zároveň napíchají několik desítek piercingů týdně.

Obecně doporučujeme s propíchnutím oušek dětí počkat, až se pro ně samo rozhodne. Přečtěte si jaké jsou možnosti propíchnutí uší a jak to vidí naši piercerů.

Propichování uší miminkům se věnuje piercer Míla Bugtcher. Propichuje uši dětem od konce šestinedělí do 1 roku (ideální je věk 2-5 měsíců) a pak až od 12 let výše. Piercerka Mirka propichuje uši dětem od 6 let, které se pro piercing samy rozhodnou.

Máme zkušenost, že u dětí se stává, že si zákrok na poslední chvíli rozmyslí. V takovém případě je nikdy nenutíme. Rodiče prosíme, aby v případě, že se dítě rozhodne, že si nenechá uši propíchnout, počítali s úhradou za čas našeho piercera. Děkujeme.

Nastřelení

Tato technika je omezená na aplikaci náušnice pouze do uší a maximálně nosu. Délka šperku je jedna, univerzální, což bývá problém, když ucho po zákroku oteče. Další závažnou skutečností je nemožnost sterilizovat celou pistoli, nehledě na to, že tkáň je proražena vlastním šperkem (s tupým koncem!). Dojde tedy v podstatě k rozražení a potrhání tkáně. V Hellu nastřelování samozřejmě neprovádíme.

Piercing jehlou

Tohle je klasická a nejčistší cesta. Piercing je proveden ve sterilních rukavicích jednorázovou sterilní kanylou. Sterilní šperk je piercingovým kanálkem protažen pomocí této kanyly. Všechny nástroje, šperky i pomůcky jsou sterilní. A přesně takto to děláme v Hellu. Dodržujeme stejné hygienické standardy a používáme stejné sterilizační přístroje jako v nemocnicích.

Více najdete na blogu PainArtu.

Diabetes a piercing se nevylučují. Ovšem tělo diabetiků se obtížněji a déle hojí, a tak vzniká i větší riziko infekce či vyloučení šperku. Proto se na to, zda si můžete nechat aplikovat piercing či nikoliv, zeptejte svého ošetřujícího lékaře. Ten zná váš zdravotní stav a lépe odhadne, co vaše tělo zvládne a co ne. U mírné cukrovky by to neměl být problém. Přesto se vždy (i v případech mírné cukrovky) předem poraďte se svým lékařem. Nezapomeňte nám o tom, že máte cukrovku, předem říct, abychom byli na vaši případnou reakci připraveni.

Cukrovkáři se obecně hůře hojí, proto nezanedbávejte péči o svůj nový piercing a pečlivě se mu věnujte. V případě jakýchkoliv problémů s hojením se nebojte nás kontaktovat.

Obzvláště po piercingu jazyka nezanedbávejte pravidelný příjem potravy, i když to nemusí být zrovna příjemné. Jezte kašovitou stravu (jogurty, kaše, rozmačkané ovoce).

Začneme od konce. Poslední věcí je zajištění příslušného živnostenského oprávnění a nutných formalit pro jeho získání, protože se jedná o živnost vázanou. Nicméně toto jsou formality potřebné (jen) k tomu, aby člověk mohl být oficiálně zaměstnán. Ale piercera nebo piercerku z vás neudělají. Piercera či piercerku dělají zkušenosti. Jednak v tom, jak piercing provést správně (správně naměřit a propíchnout), a jednak i zkušenosti s tím, jak minimalizovat riziko případných komplikací a v neposlední řadě i zkušenosti s řešením těchto komplikací.

To znamená, že je nutné osvojit si základní principy, které s piercingem souvisejí. Nutná je znalost (jak teoretická, tak i podložená osobními zkušenostmi) toho, jak tělo na ten či onen piercing reaguje či může reagovat, kdy piercing lze a kdy nelze aplikovat a s jakými riziky, specifika jednotlivých používaných šperků (tvarů a materiálů) atd. Prostě vědět o svém oboru co nejvíce. To, že si je piercer jistý při vedení jehly, se bere jako samozřejmost, stejně jako fakt, že musí být schopen komunikovat s lidmi, kteří se mu pod jehlu svěří, konzultovat s nimi jejich přání a případně je správně usměrňovat.

Je důležité odpovědět si na otázku, zda se chcete piercingem živit, či nikoli. Pokud ano, zamyslete se, zda jste pro tuto práci dostatečně zodpovědní, soustředění, pečliví a empatičtí, protože práce piercera není tak jednoduchá a pohodová, jak se na první pohled může zdát. Důležité je mít k piercingu hluboký osobní vztah, jinak vás tato práce přestane po čase bavit a uspokojovat.

Pokud pořád cítíte, že je tohle povolání pro vás to pravé, je nutné získat praxi, protože praxe je u piercerů základ. Než se začnete učit na sobě či na svých známých, zvažte, zda svým schopnostem a znalostem věříte natolik, že si troufnete propíchnout i něco jiného než ucho. Piercing totiž není jen o tom nakreslit dvě tečky a vpichem je rychle a přesně spojit, ale i o tom být si jistý/á, že vše bylo provedeno s ohledem na minimální zdravotní rizika.

Pokud se piercingem živit nechcete, platí opět všechno o důvěře ve vlastní schopnosti a znalosti úplně stejně.
Předání základních znalostí, tipů a triků v podobě nějakého kurzu (v přípravě) je jen začátkem dlouhé cesty a jedná se pouze o teorii. Získání praxe a zkušeností je už na vás.

V období od května do srpna nedoporučujeme nechávat si píchat piercingy, které se dlouho nebo komplikovaně hojí. Jsou to piercing pupíku, piercing bradavek, piercing tváře (tzv. cheeky), piercing venušina pahorku (tzv. christina), mikrodermály mimo obličej a surface piercing. Tyhle piercingy doporučujeme odložit na podzim. Podrobněji o piercingu v létě píšeme na našem blogu.

Pokud se necítíte zcela fit nebo jste dokonce nemocní, přeobjednejte se, prosím, telefonicky. Nebudeme se na vás zlobit, že jste nemocní a termín rušíte. Naopak oceníme, že jste k sobě, k našim piercerům i ke svému piercingu zodpovědní.

Piercingová šněrovačka se nejčastěji umisťuje na odhalená záda, ale takto lze ozdobit i výstřih či paže. Bolestivost při tomto zákroku není nijak drastická a být skutečně originální za tu trošku bolesti určitě stojí. Článek 6 tipů jak na piercingovou šněrovačku si přečtěte na našem blogu.

Jak na šněrovačku?

 • Nejlépe vypadají šněrovačky, které mají 6–10 kroužků.
 • Ideální čas pro napíchání šněrovačky je pár hodin před akcí.
 • Na šněrovačku přijďte rovnou v šatech, ve kterých vyrážíte na akci.
 • Šněrovačku je nejlepší vyndat tentýž den nebo nejpozději den příští. Počítejte s tím, až budete šněrovačku plánovat, a domluvte si s námi rovnou i termín vyndání.
 • Vytvořit piercingovou šněrovačku trvá (včetně přesného vyměření místa pro aplikaci) asi hodinu. Protože se šněrovačky nejčastěji aplikují odpoledne, kdy je v Hellu cvrkot, je nejlepší si termín domluvit s dostatečným předstihem. Můžete klidně volat i měsíc dopředu, abyste měli jistotu, že budeme mít dost času.
 • Stuhu do šněrovačky si přineste vlastní, klidně takovou, jaká vám bude ladit s šaty. Šířka stuhy by neměla přesáhnout 1cm, aby se vešla do piercingového kroužku. Stuhu si přineste v dostatečné délce a raději delší, než kratší. Ušmiknout jde všechno.
 • Jizev po piercingových kroužcích se bát nemusíte. Zbudou jen skoro neznatelné tečky v místě vpichu, které se po půl roce často zcela ztratí.
 • Šněrovačka je (podobně jako piercing) zásah do těla, kudy mohou vniknout nečistoty a bakterie. Počítejte s tím a přizpůsobte tomu i své chování na akci. Opít se do bezvědomí není dobrý nápad.
 • Cena šněrovačky je 300 Kč. K tomu připočítejte vratnou zálohu 100 Kč za každý zapůjčený kroužek.