TETOVÁNÍ V PRAZE

Tetování je součást tvé osobnosti i tvého těla.

Spolehni se na atestované barvy v čistém a bezpečném prostředí našeho studia.

OBJEDNEJ SE

NECHTĚJTE JEN TETOVÁNÍ, CHTĚJTE ORIGINÁL!

Tetování pro nás není jen inkoustový obrázek. Jde o umělecké dílo, které vám naši tatéři s láskou a pečlivostí vtisknou na celý život do kůže. Naši tatéři a tatérky jsou umělci a každý má svůj styl. Kopie už vytetovaných obrázků a tisíckrát provařené motivy netetujeme.

Podívejte se na náš Facebook a Instagram, jak vypadají práce našich tatérů. Každý z našich tatérů má svůj vlastní styl a může vám nabídnout jiné zpracování, proto je důležité najít si pro sebe správného tatéra. Promyslete originální motiv. Na internetu nehledejte už vytetované věci (kopírky neděláme), hledejte obrázky. Na Googlu, na Pinterestu, v knihách, v atlasech či zkuste vlastní skicu. Příklady motivů, které netetujeme: nápisy, lapače snů, peříčko ze kterého vylétají ptáčci, rozfoukaná pampeliška, nekonečná ležatá osmička, tribaly atd.

CENY TETOVÁNÍ
OBJEDNAT SE

GALERIE NAŠICH TATÉRŮ

Andy

dark | horror | black&white | realistic tattoo

Any

fantasy | color | animal | magic tattoo

Bára Evil Hand

linework | illustrative tattoo

Lukáš

single needle | ignorant tattoo

Mazacio

linework | blackwork | comics tattoo

Nelly Vinteren

color realistic tattoo

Svart

ornamental | chaotic blackwork

PÉČE O TETOVÁNÍ

Péče o tetování se může lišit dle typu a umístění tetování. Naši tatéři vám vždy dají návod, až se s vámi budou loučit.

 • Po dokončení tetování se tetované místo zakryje ochrannou fólií.

 • Fólii nechte na místě do večera, ideálně i přes první noc.

 • Po sejmutí fólie místo omyjte antibakteriální mýdlem či speciální pěnou, kterou koupíte v Hellu a vlažnou vodou, osušte čistým ručníkem a nechce 10–15 minut schnout.

 • Pak namažte tenkou vrstvou krému na péči o tetování. Ten je k dostání v Hellu.

 • Po dalších 10 minutách místo otřete čistým ubrouskem, aby se odstranila přebytečná mastnota a pokožka mohla dýchat.

 • První týden takto pečujte o tetování 2x denně, ráno a večer. Později stačí 1x denně.

 • Čerstvě potetovaná kůže vylučuje tkáňový mok. Pokud přischne k oděvu, neodtrhávejte jej, ale odmočte v čisté vodě. Jinak můžete tetování poškodit.

 • Po pár dnech se na tetovaném místě začnou v důsledku hojení tvořit šupinky. Ty neodstraňujte, mohli byste s nimi strhnout část tetování.

 • 2 týdny po tetování se nekoupejte v bazénu ani venku. Místo vany si dejte sprchu.

 • 2 týdny po tetování chraňte tetované místo před špínou a podrážděním.

 • Aspoň měsíc nevystavujte tetování slunci ani soláriu.

CO SE HODÍ VĚDĚT O TETOVÁNÍ

Praktické informace, rady a zkušenosti s tetováním

Občanský zákoník vyžaduje, aby nezletilí měli písemné potvrzení, že jejich rodiče či zákonní zástupci s tetováním souhlasí. Proto je nutné s sebou přinést vyplněný a podepsaný formulář, jinak vás nemůžeme potetovat. Pokud vám tedy ještě nebylo 18 let, stáhněte si a vytiskněte tento formulář v pdf a přineste jej s sebou na tetování vyplněný a podepsaný. Pokud je vám méně než 17, potřebujeme se s rodiči potkat osobně. Vezměte je s sebou třeba na konzultaci před tetováním. Pokud je vám méně než 16 let, musí vás rodiče doprovodit i na samotný termín tetování.

Vyhrazujeme si právo trvat na přítomnosti rodičů u tetování nezletilých.

Každému tetování v Hellu předchází osobní konzultace. Stavte se ve studiu v otvíracích hodinách. Na konzultace není třeba se předem objednávat. Tetování s vámi osobně zkonzultujeme na recepci. Doladíme detaily ohledně velikosti, umístění a provedení tetování a vybereme termín a tatéra či tatérku, kteří jsou pro vámi vybraný motiv nejvhodnější a bude je také nejvíce bavit. Na osobní konzultaci si přineste vybraný motiv či obrázek pro inspiraci a snazší výběr ideálního tatéra či tatérky. Obrázky můžete mít třeba vytištěné z internetu, okopírované z knih nebo nahrané na flash disku.

Po osobní konzultaci vás rovnou objednáme na tetovací termín. Na termín vybíráme zálohu ve výši od 1500 Kč do 3000 Kč podle délky termínu. Záloha vám bude samozřejmě odečtena od konečné ceny tetování. Pokud se na rezervovaný termín nedostavíte nebo jej zrušíte méně než 3 dny (72 hodin) před tetovacím termínem, záloha v plné výši propadá. Termíny lze rušit výhradně osobně ve studiu nebo telefonicky, a to i mimo otevírací hodiny či o víkendu. Přes e-mail, SMS nebo Facebook není možné tetovací termín zrušit.

Tetovací termíny je možné rušit pouze telefonicky. Pokud si přejete termín zrušit z jakéhokoliv důvodu, zavolejte nám na číslo +420 775 353 696 a nejpozději 3 dny (72 hodin) před svým tetovacím termínem. Termíny lze rušit i mimo otevírací hodiny či o víkendu. Přes e-mail ani SMS ani Facebook není možné tetovací termíny rušit. Zálohu v plné výši si pak můžete vyzvednout na recepci ve studiu. Pokud se na tetovací termín nedostavíte či jej zrušíte méně než 3 dny (72 hodin) před termínem, záloha v plné výši propadá. Děkujeme za pochopení.

Tetování je úplně zahojené asi měsíc po tetování. Jak se během hojení o tetování starat najdete v Péči o tetování.

Nechat se tetovat v létě je samozřejmě možné. Jen je třeba, abyste byli na své tetování více opatrní. Dodržujte péči o tetování plus několik následujících zásad.

 • Minimálně týden před tetováním se neopalujte.
 • Čerstvé tetování chraňte aspoň 5 týdnů před sluncem a pečlivě jej schovávejte pod oblečení či jiný textil. Jinak na slunci velmi rychle vybledne.
 • Kůže na novém tetování velice náchylná ke spálení. Používejte krém s vysokým UV faktorem (klidně faktor 100 UVA i UVB – seženete v lékárně).
 • Opalování čerstvě zahojené bílé tetovací barvy může způsobit dočasné zažloutnutí barvy. To je způsobené tím, že pokožka nad barvou ztmavne. Tato změna pigmentace opět sama vymizí po zesvětlání pokožky.
 • Aspoň 14 dní po tetování vynechejte jakékoliv koupání v bazénu, moři či rybníku. Místo vany si dejte sprchu.
 • Tetování udržujte čisté a suché. V létě se více potíme a proto je třeba tetování častěji omývat antibakteriálním mýdlem, mýdlo pečlivě smyjte a tetování osušte čistým ručníkem.
 • Dávejte velký pozor na místa jako nárty (tření o sandály, zanesení infekce chůzí v prachu…) a celkově na všechna místa, která jsou přes léto obnaženy. Hrozí riziko zavlečení infekce.
 • Pokud se chcete nechat tetovat na místa jako je předloktí či krk, raději to odložte na podzim. Tato místa v létě před sluníčkem nezakryjete.

Výběr místa

Nejprve si promyslete, kde by se vám tetování nejvíc líbilo. Pokud si s výběrem místa nevíte rady nebo to pro vás není nejdůležitější, není problém rozhodnout se až na osobní konzultaci ve studiu.

Výběr motivu

Nemusíte mít tetování promyšlené a navržené do nejmenších detailů, ale je dobré mít alespoň základní představu o tom, jak by mělo tetování vypadat a jaký by to měl být styl. Chcete zvířata, postavy, květiny, symboly nebo nápis? Má být tetování barevné, stínované či jen černé?

Inspirujte se na internetu

Doporučujeme použít hledání obrázků v Googlu a projít si různá provedení vašeho motivu. Spíše, než existující tetování, hledejte obrázky. Vyhledejte několik motivů, či provedení, které vás oslovily a kterými by se měl tatér/tatérka při vytváření vašeho tetování inspirovat. Samozřejmě si můžete tetování nakreslit sami. Máme rádi originalitu a individualitu a tetováním z katalogu moc nefandíme. S úpravou vašeho motivu či přímo s jeho návrhem vám samozřejmě rádi pomůžeme. Mrkněte k nám do galerie, co všechno naši tatéři a tatérky dovedou.

Nejrůznější fonty pro nápisy i s možností náhledu najdete na stránce Dafont.com.

Osobní konzultace

Vezměte vaše obrázky (vytištěné nebo na flashce) a vypravte se v otevíracích hodinách k nám do studia. Na konzultaci není třeba se objednávat. Probereme s vámi motiv a umístění tetování. Odhadneme také předběžnou cenu tetování. Na přesné ceně se domluvíte s tatérem či tatérkou před tetováním. Je možné stanovit si i cenový strop, který nepřesáhneme.

Po konzultaci vás objednáme k tatérovi/tatérce, kterému je styl vašeho tetování nejbližší a bude ho také nejvíc bavit. Na rezervaci tetovacího termínu vybíráme zálohu ve výši 1500 Kč. Záloha vám bude samozřejmě odečtena od konečné ceny tetování.

Pokud se na rezervovaný termín nedostavíte nebo jej zrušíte méně, než 3 dny (72 hodin) před termínem, záloha v plné výši propadá. Termíny lze rušit výhradně osobně ve studiu nebo telefonicky a to i mimo pracovní dny či o víkendu. Přes e-mail nebo SMS není možné tetovací termín zrušit.

Den před tetováním

Běžte si brzo lehnout, abyste byli na další den dobře odpočatí. Nepijte alkohol ani kofeinové nápoje (káva, cola).

Den T (jako tetování)

Nepijte alkohol ani kofeinové nápoje (káva, cola). I když budete třeba nervózní, najezte se, protože s plným bříškem budete celý proces snášet lépe.

V tetovacím studiu se seznámíte s tatérem či tatérkou, kteří vás budou tetovat. Společně proberete vybraný motiv, jeho umístění a cenu tetování. Tatér či tatérka pak připraví návrh. Říkejte si, jak co chcete, co se vám líbí a nelíbí. Tetování je pro vás! Po schválení motivu je místo, kde tetování bude, vydezinfikováno a případně i oholeno jednorázovou žiletkou. Tatér či tatérka přenesou motiv pomocí speciální fólie na vaše tělo. Opět si říkejte, jak a co kam chcete! Tohle bude napořád. Pak se pohodlně se usadíte či položíte na křeslo, zatímco tatér či tatérka si ve sterilních rukavicích připraví sterilní pracoviště. Pak zabzučí tetovací strojek a jde se na věc…

Po tetování

Po skončení tetování vám tatér nebo tatérka zabalí místo do ochranné fólie, se kterou vyrazíte domů. Také vám vysvětlí, jak se starat o nové tetování.

Používáme zásadně atestované tetovací barvy špičkové kvality schválené pro použití v EU, které splňují všechny předepsané normy. Některé z nich neobsahují glycerol, a proto jsou vhodné i pro vegany. Konkrétně používáme barvy značek Eternal Ink, Panthera Ink, World Famous Tatoo Ink, Dynamic Ink and Intenze Ink.

Při výrobě barev Eternal Ink jsou použity organické složky, pigment je vyráběn na vodní bázi, barvy neobsahují glycerol, proto jsou vhodné i pro vegany. Barvy Eternal Ink jsou jasné a mají dobré krycí vlastnosti.

Tetovací barvy Dynamic Ink nemění svůj odstín a zůstávají po mnoho let stejné jako při aplikaci. Barvy jsou netoxické a jsou sterilizované gamma zářením.

Ano. Myšlenka veganství a vegetariánství je nám velmi blízká. Většina lidí z Hellu jsou buď vegetariáni nebo vegani. Proto používáme také veganské barvy. Značky Kurosumu a Eternal Ink neobsahují živočišný, ale rostlinný glycerol, a proto jsou vhodné pro vegany. Pokud preferujete tyto barvy, stačí se připomenout tatérovi nebo tatérce.

Tetování je spíše nepříjemné než bolestivé. Dalo by se přirovnat např. k depilaci nebo intenzivnímu škrábání. Samozřejmě záleží individuálně na každém člověku, na jeho aktuálním psychickém i fyzickém stavu (když je vám fajn, bolí to míň) a také na místě tetování.

Protože se při tetování porušuje kůže, tetované místo vylučuje tkáňový mok s malým množstvím krve. Jde ovšem jen o drobné kapičky, které tatér či tatérka průběžně otírají společně s tetovací barvou. Také je důležité před tetováním krev zbytečně neředit. Alkohol a kofeinové nápoje způsobují rozšíření tepen, krev proudí rychleji a tetované místo více krvácí. Krev pak vyplavuje i nanášenou barvu a to určitě nechcete. Proto je lepší tyto nápoje den před tetováním a v den tetování zcela vynechat.

Jizva typově jiná tkáň, než kůže neporušená, přesto se přes ni tetovat dá. V Hellu máme s tetováním jizev zkušenosti, navíc díky tomu, že náš salon provádí i skarifikace (umělecké jizvení), máme vlastní specialisty, kteří o jizvách a jizvení mnoho ví. V místě jizvy někdo tetování vůbec necítí, u někoho je bolest intenzivnější, než v okolních místech. Tetováním můžete také nevzhlednou jizvu překrýt.

Nikoli, tetování je možné pouze okolo. Jde nám především o vaše zdraví a mateřská znaménka jsou velice citlivá. Proto je lépe do nich nezasahovat. Tetováni v okolí pihy či znaménka pak ničemu nevadí.

Ano, můžete. Některé tetovací barvy mohou obsahovat minimální stopová množství kovů, což vede k tomu, že při magnetické rezonanci můžete v místě tetování ucítit zvláštní brnění či svědění, což se stává jen velice zřídka. Tyto pocity navíc nepřetrvávají a rychle odezní. Je samozřejmě třeba vyšetřujícího lékaře či radiologa dopředu upozornit, že máte tetování. Proto by tetování z dobrého profesionálního salonu nemělo být problém. Problematická jsou při magnetické rezonanci domácí či vězeňská tetování, často prováděna inkousty pochybné kvality i složení. Zde se mohou částečky obsažené v pigmentu navázat na magnetické pole, zahřejí se a způsobí tak popáleniny. Máte-li ovšem tetování z dobrého studia provedené kvalitními a profesionálními barvami, není se čeho obávat.

Diabetes a tetování se nevylučují. Ovšem tělo diabetiků se obtížněji a déle hojí, a tak vzniká i větší riziko infekce. Proto se na otázku, zda je ve vašem případě vhodné a možné nechat se tetovat či nikoliv, zeptejte svého ošetřujícího lékaře. Ten zná váš zdravotní stav a lépe odhadne, co vaše tělo zvládne a co ne. U mírné cukrovky by to neměl být problém. Přesto se vždy (i v případech mírné cukrovky) předem poraďte se svým lékařem!

Svého tatéra/tatérku informujte předem o svém zdravotním stavu. Stres (stav před tetováním a během tetování) zvyšuje hladinu cukru v krvi a tatér/ka musí být na vaši případnou reakci připraveni.

Z důvodu zhoršeného hojení nezanedbávejte péči o své tetování a pečlivě se mu věnujte.

V Hellu dočasné tetování neděláme. „Dočasným tetováním“ nebo také „tetováním na 5 let“ se myslí tetování barvou na permanentní make-up. Ale pozor. Make-up vytetovaný touto barvou po čase zmizí. To je dáno trvalou expozicí těchto partií (oči, ústa) slunci a také jinou strukturou kožních buněk v těchto oblastech. „Dočasné tetování“, tedy tetování barvou na permanentní make-up na jiných místech obvykle nezmizí, pouze vybledne, rozpije se a ztratí obrysy. Jediným řešením je pak překrytí klasickým tetováním či jeho odstranění laserem.

Ne, tetování henou neděláme. Máme rádi věci, co vydrží, navíc naši tatéři a tatérky jsou tak šikovní, že by bylo škoda, kdyby tetování od nich časem zmizelo.

Antibiotika bere člověk v době, kdy není zcela zdráv a tělo má dost svých starostí. Proto není vhodné mu přidělávat další „práci“ čerstvým tetováním. Antibiotika různě působí, například tetracyklinová antibiotika znesnadňují tělu přijmout něco nového, a tedy i tetovací barvu. Proto není tato kombinace vhodná a tetovat se má jen zdravé tělo, které má nejlepší předpoklady pro to, že se barva dobře chytne a tetování se při správné péči rychle a bezproblémově zahojí.

Těhotenství a tetování, případně kojení a tetování se nevylučují. Tetování je však zásah do těla, a proto se při tetování do krve vylučují látky, které signalizují stres. Tyto látky pak přejdou při těhotenství do krve a při kojení do mléka. Miminku sice neublíží, ale je vhodnější s tetováním počkat až poté, co porodíte a přestanete kojit.