Bára Evil Hand je nejnovější přírůstek do Hellí tatérské rodiny. A protože je ilustrátorka kreslí vlastní originální návrhy. Typické jsou pro ni čisté stylizované práce s pevnými linkami a šrafurami. Občas zlé, občas hravé a roztomilé. Seznamte se, tohle je naše Bára Evil Hand.

Jak ses dostala k tetování?

Báru najdete na Facebooku a Instagramu jako @evilhandtattoo. Kromě tetování se věnuje také ilustracím a animacím. Je dlouholetá vegetariánka. Doma se stará o malého psa, velkého kovboje a nafukovaícho delfína.

Dlouhá léta to byl můj vysněnej džob. Kreslila jsem od mala, někdy na střední škole jsem se o kérky začala víc zajímat, nechala si na sebe udělat první kousky, zkoumala a přemejšlela, odkoukávala. Zprvu jsem měla obavy, jestli bych to vůbec technicky zvládala, pak ale přišla nečekaná finanční injekce, já to riskla a nakoupila pořádnej vercajk. Po pár pomerančích přišlo na řadu mý stehno, a pak už odvážnej kamarád a kosatka nad kotníkem, která vypadá pořád skvěle!

Jaké motivy nejraději tetuješ?

Hodně mě teď baví různý stylizovaný portrétovky, kde jsou krom ksichtu zakomponovaný i další nesmysly. Teď mám zrovna rozdělanou sérii z Pulp Fiction, Miu má kamarádka na rameni, na stehně jinýho počmárance je momentálně rozdělanej Jules a na druhý čeká Vincent. Jinak taky ráda dělám různý zvířátka, dementně vtipný motivy, zlý pekelný kérky, a naopak i roztomilý holčičí záležitosti.

hell_tattoo_bara_evilhand_2016_12

Máš nějaký sen, co bys chtěla tetovat?

To že lidi chtěj mý autorský návrhy, odcházej ode mě spokojení a vracej se pro další, je vlastně už takovej splněnej sen. Ráda bych v budoucnu sem tam zavítala na nějakou konvenci nebo hostovačky.

Co naopak vůbec nemusíš?

Realistiku, plnobarevný kérky, různý abstraktní patlanice, takový ty vodovkový cákance. Tribaly a asijský znaky už se snad ani nedělaj, ne?

Jsi také ilustrátorka. To znamená, že všechny tvoje tetování jsou originální a tebou kreslené?

Většinou ano. Nechci dělat kopie, vždy se snažím do návrhů dát co nejvíc ze svýho. I když zákazník trvá na svém, že chce to, co si vybral na internetu, pokaždý motiv alespoň maličko upravím. Člověk, kterej přijde s obrázkem už vytetovaný práce má u mě smůlu. Jedna věc je se něčím inspirovat, jiná sprostě to obšlehnout.

hell_tattoo_bara_evilhand_2016_08

Děláš si přípravu doma, nebo motiv vymýšlíš až se zákazníkem na místě?

Ráda si připravuju návrhy doma v klidu. Jsem zvyklá tvořit digitálně, za pomocí kreslícího tabletu a počítače. Líp se pak návrhy upravují podle přání zákazníka. Často lidem předem posílám nahozený rozpracovaný skici, který pak společně doděláváme.

Jaký je tvůj ideální zákazník? Má konkrétní představu nebo ti dá volnou ruku?

Půl napůl. Volná ruka se hodí, ale je fajn, když mi lidi dají alespoň téma. Pak se ale najdou i vymejšliví puntičkáři, kteří chtějí milion korekcí, protože dostali návrh dlouho dopředu a ukázali ho všem kamarádům i široký rodině. Pak to stejně dopadá tak, že se tetuje ta moje původní kresba.

Jaký je tvůj tetovací styl?

Čistý stylizovaný linkový věci, šrafura, semtam i černý plochy a stíny nebo dotwork. Výjmečně barevný akcenty. Občas zlý, občas hravý, vtipný i roztomilý.

hell.cz.cz hell tattoo Bára Evil Hand Evilhand

Říkáš si Bára Evil Hand a na sociálních sítích máš napsáno tattoed criple bitch…

Narodila jsem se s deformovanou pravou rukou. Moje vesnický dětství díky tomu nebylo moc šťastný. To se ale později ukázalo jako dost prospěšný. Vyrostla ze mě „zlá potvora“. Z tý mý prokletý pracky vznikl i samotnej název Evil Hand a zlou ruku jsem pleskla rovnou do loga.

Co tvoje koníčky mimo tetování?

Koníčci!

Tetuješ hlavně černou, ale vlasy máš pořádně barevné!

Momentálně je mám do modra, předtím jsem pár let nosila míň nebo víc fialový, ta už mě po čase nudila. Ještě si vzpomínám na hodně modrý a hodně růžový, tohle barevný spektrum tak nějak točím. Barva nebarva, hlavní je ofinka!