Cestovatelka, fotografka, kreslířka, ale hlavně tatérka a nejnovější posila do Hellu se bude už od ledna starat o vaše zkrášlování. Anastazia je příjemná rusovláska, co se dostala od filmové dokumentaristiky k tetovacímu strojku nakreslením jednoho obrázku.

Pro většinu lidí budeš nová tvář, můžeš říct, jak jsi se k tetování vůbec dostala?
Kreslím a maluju už od malička, vždycky mě inspirovala příroda. K tetování jsem se dostala v roce 2012. Nahrála jsem na Facebook jeden svůj obrázek a ozvalo se mi několik lidí, co ode mě chtěli návrh tetování. Tou dobou jsem dokončila studium dokumentaristiky a hledala jsem, co budu dělat dál.

Ana1

Dva roky jsem kreslila návrhy lidem na zakázku, ale tetovali to profesionální tatéři. Díky tomu jsem okoukala, jak se správně tetování dělá.

Jak dlouho trvalo, než jsi svoje návrhy začala lidem tetovat sama?

Věděla jsem už od začátku, že chci svoje návrhy lidem i tetovat. První tetování jsem udělala v roce 2014. Na Ukrajině jsem spolupracovala se spoustou tatérů, ale viděla jsem, jaké dělají chyby a změny z původního návrhu. Pro mě bylo důležité, aby byla i první kérka, kterou vytetuju byla dobře udělaná, tak jsem nepodcenila přípravu. Taky jsem se ten rok přestěhovala do Prahy, takže už jsem nemohla spolupracovat s tatéry co jsem znala.

Proč právě Praha?

V Praze jsem byla poprvé, když mi bylo dvanáct. Hodně se mi tady tehdy líbilo a chtěla jsem tu bydlet vlastně už od mojí první návštěvy. Praha má spoustu krásných památek, ale i přátelské lidi. Na Ukrajině může potetovaný člověk na ulici ještě někoho pobouřit, ale tady je to lidem jedno, je tu i víc potetovaných lidí.

Co tvůj vlastní styl tetování? Je to už něco pevného, nebo se pořád hledáš.

Nejradši tetuju přírodu a barvy. Zákazníci po mě chtějí moje vlastní návrhy, tak to asi bude můj styl. Baví mě severská mytologie, takže dost návrhů je inspirováno právě tou. Tetuju taky magické vzory, ale kvůli estetice, ne jako magické tetování (smích).

Ana2

Kam by ses chtěla rozvinout v tetování dál?

Rozhodně dotwork a neo-traditional. Baví mě to…. Jak navrhovat, tak tetovat.

Tetování ti otevřelo brány do světa, kam všude tě zavedlo?

Hostovala jsem jako tatérka ve studiích v Rusku, Německu a na Ukrajině. Letos v létě jsem se účastnila i první tatérské soutěže v Jaroměři. Tam jsem se umístila čtvrtá v kategorii barva. To pro mě byla skvělá zkušenost, ráda pojedu i na další eventy.

Když máš chvilku volna, jak jí nejlíp strávíš?

Většinou jezdím na longboardu. Když můžu někam cestuju. Cestování mě baví asi ze všeho nejvíc. Teď jsem byla mimo jiné v Londýně. Taky hodně fotím, foťák sebou beru kamkoliv jedu. A když jsem doma, tak se svým kocourem.

 

Největší radost ti udělá člověk, co bude chtít vytetovat něco barevného s přírodní tématikou. Kdy se na tebe můžeme v Hellu těšit?

Objednat na termíny se můžou lidé na recepci už teď. Tetovat začnu od osmého ledna.