První tetování, jak to probíhá a jak se připravit

Wow! První tetování, to je velká věc! Gratulujeme k takovému rozhodnutí. Řekneme si co a jak, protože chceme, abyste měli představu, co vás čeká na konzultaci i samotném tetování. Však nás taky kdysi čekalo naše tetovací poprvé a byli jsme pěkně nervózní i natěšení. Je to celkem dlouhý článek, ale stojí za to se jím prokousat.

Nebylo mi osmnáct

Pokud vám ještě nebylo 18 let, nedá se nic dělat, ale potřebujeme souhlas rodičů. Stáhněte si a vytiskněte tento formulář v pdf a přineste jej vyplněný a podepsaný od rodičů s sebou na konzultaci. Pokud je vám 16 a méně, potřebujeme se s rodiči potkat osobně. Vezměte je s sebou na konzultaci před tetováním. Pokud je vám 15 a méně, musí vás rodiče doprovodit i na samotný termín tetování. Díky za pochopení.

Místo versus motiv

Někdo má jasno, kam tetování chce, ale zatím neví co. Někdo jiný má jasno o motivu, ale váhá kam s ním. A někdo ví obojí. Ať už je váš případ kterýkoliv, pokud potřebujete poradit, stavte se na osobní konzultaci do studia v otevírací době. Objednávat se nemusíte. Konzultace je zdarma a obecně se o nás ví, že jsme velice milí Helláci, takže není čeho se bát.

Výběr místa

Nejprve si promyslete, kde by se vám tetování nejvíc líbilo. Toužíte, aby bylo tetování vidět, nebo spíš chcete, aby byla možnost jej schovat pod oblečení. Pokud si s výběrem místa nevíte rady nebo to pro vás není nejdůležitější, není problém rozhodnout se až na osobní konzultaci ve studiu. My vás povedeme.

Výběr motivu

Nemusíte mít tetování promyšlené a navržené do nejmenších detailů, ale je dobré mít alespoň základní představu o tom, jak by mělo tetování vypadat a jaký by to měl být styl. Chcete zvířata, postavy, květiny, symboly, nápis nebo abstrakci? Má být tetování barevné, stínované, jen černý obrys, nebo chcete barevné prvky?

A bacha, v Hellu netetujeme už tisíckrát vytetované kérky jako symbol nekonečna, lapač snů, peříčko ze kterého vylétávají ptáčci, rozfoukaná pampeliška a podobné záležitosti.

Inspirujte se na internetu (ale správně)

Musíme říct ještě jednu důležitou věc. Nejenže netetujeme klišé motivy, netetujeme ani kopie už vytetovaných tetování. Není problém se inspirovat, ale kopírky fakt neděláme.

Doporučujeme použít hledání obrázků v Googlu a projít si různá provedení vašeho motivu. Spíše, než existující tetování, hledejte přímo obrázky vašeho motivu. Vyhledejte několik designů, které vás oslovily a kterými by se měl tatér/tatérka při vytváření vašeho tetování inspirovat.

Samozřejmě si můžete tetování nakreslit sami. I když třeba neumíte kreslit, váš obrázek nám pomůže jako vodítko. S úpravou vašeho motivu či přímo s jeho návrhem vám samozřejmě rádi pomůžeme. Mrkněte k nám do galerie, co všechno naši tatéři a tatérky dovedou.

Tip: Nejrůznější fonty pro nápisy i s možností náhledu najdete na stránce Dafont.com.

PROZKOUMEJ STYL NAŠICH TATÉRŮ

Andy

black&white realistic tattoo

Any

 color neotraditional tattoo

Bára Evil Hand

linework | illustrative tattoo

Lukáš

single needle | ignorant tattoo

Mazacio

linework | dotwork | comics tattoo

Osobní konzultace

Vezměte obrázky (vytištěné nebo na flashce) a vypravte se v otevíracích hodinách k nám do studia. Na konzultaci není třeba se objednávat. Probereme s vámi motiv a umístění tetování. Odhadneme také předběžnou cenu tetování. Na přesné ceně se domluvíte s tatérem či tatérkou před tetováním. Je možné stanovit si i cenový strop, který nepřesáhneme. Tady se můžete na cokoliv ptát. Jsme tu přesně pro tyhle případy.

Rovnou vás objednáme k tatérovi nebo tatérce, kterému je styl vašeho tetování nejbližší a bude ho také nejvíc bavit. Na rezervaci tetovacího termínu vybíráme zálohu ve výši 1500 Kč. Záloha bude samozřejmě odečtena od konečné ceny tetování.

Pokud se na rezervovaný termín nedostavíte nebo jej zrušíte méně, než 3 dny (72 hodin) před termínem, záloha v plné výši propadá. Termíny lze rušit výhradně osobně ve studiu nebo telefonicky a to i mimo pracovní dny či o víkendu. Přes e-mail nebo SMS není možné tetovací termín zrušit.

Den před tetováním

Běžte si brzo lehnout, abyste byli na další den dobře odpočatí. To neříkáme jen tak, když budete odpočatí mnohem lépe budete tetování snášet a nebude vás to tolik bolet. Nepijte alkohol ani kofeinové nápoje (káva, cola). Večírek vynechte, druhý den si na tatérském křesle poděkujete.

Den T (jako tetování)

Nepijte alkohol ani kofeinové nápoje (káva, cola). I když budete třeba nervózní, najezte se, protože s plným bříškem budete celý proces snášet lépe.

V tetovacím studiu se seznámíte s tatérem či tatérkou, kteří vás budou tetovat. Společně proberete vybraný motiv, jeho umístění a cenu tetování. Tatér či tatérka pak připraví návrh. Říkejte si, jak co chcete, co se vám líbí a nelíbí. Tetování je pro vás! Po schválení motivu místo, kde tetování bude, vydezinfikujeme a případně oholíme jednorázovou žiletkou. Tatér či tatérka přenesou motiv pomocí speciální fólie na vaše tělo, nebo kreslí motiv speciálním fixem přímo na tělo. Opět si říkejte, jak a co kam chcete! Tohle bude napořád.

Pak se pohodlně se usadíte či položíte na křeslo, zatímco tatér či tatérka si ve sterilních rukavicích připraví sterilní pracoviště. Pak zabzučí tetovací strojek a jde se na věc…

Co si vzít s sebou na tetování

  • Pohodlné oblečení, které dobře zpřístupní tetované místo. Může se stát, že se umaže od tetovací barvy, která nejde dobře vyprat.
  • Pití (ideálně sladký bezkofeinový nápoj jako džus nebo limonádu) a svačinu.
  • Telefon a sluchátka, pokud chcete poslouchat svoji hudbu.
  • Peníze v hotovosti. V Hellu nebereme karty.

Po tetování

Po skončení tetování vám tatér nebo tatérka zabalí místo do ochranné fólie, se kterou vyrazíte domů. Také vám vysvětlí, jak se starat o nové tetování. Kdyby vám to pak vypadlo z hlavy, sepsali jsme vám to pro jistotu i sem.

Necítíte se dobře? Termín tetování zrušte

Pokud nejste úplně fit (nachlazení, kašel, horečka, berete antibiotika) nebo zjistíte, že jste těhotná, termín tetování zrušte.

Tetovací termín je možné rušit pouze telefonicky. Přes e-mail ani SMS, Messenger nebo mail není možné tetovací termíny rušit.

Zvolejte na recepci na +420 775 353 696 a nejpozději 3 dny (72 hodin) před svým tetovacím termínem.

Zálohu vám převedeme na další termín, nebo si ji můžete vyzvednout na recepci ve studiu. Pokud se na tetovací termín nedostavíte či jej zrušíte méně než 3 dny (72 hodin) před termínem, záloha v plné výši propadá. Moc díky, že respektujete čas i zdraví našich tatérů a tatérek.

Tetování z legendárního studia Hell. Tetujeme od roku 2004.

Konzultace tetování zdarma. Profesionální tatéři. Různé tetovací styly. Atestované tetovací barvy