Piercing v létě aneb kdy je lepší nepíchat

Každý rok od května do konce srpna vyhlašujeme zákaz  některých druhů piercingů. Tedy, zákaz je silné slovo. Ale rozhodně a důrazně nedoporučujeme nechávat si před létem nebo dokonce v létě píchnout piercingy, které k zahojení potřebují hodně času.

 

Piercingy, které se dlouho hojí a které v létě nepícháme

  • Piercing pupíku se hojí 6-9 měsíců i déle.
  • Piercing bradavek se hojí 6 – 9 měsíců, často i déle.
  • Piercing tváře tzv. cheeky se hojí nejméně 9 měsíců i déle.
  • Piercing venušina pahorku, tzv. Christina se hojí 6-9 měsíců i déle.
  • Surface piercing se hojí nejméně rok.
  • Mikrodermály se hojí nejméně 3 měsíce. Mikrodemály v obličeji jsou jediná výjimka – ty se dají píchnout i v létě.
  • Omezení platí i na některé druhy modifikací.

To nejhorší, co můžete pro svůj nezahojený piercing udělat, je skočit do bazénu, jezera ale třeba i do moře. Voda, i ta na pohled čistá a chlorovaná, obsahuje spoustu nečistot a bakterií, které se snadno dostanou do piercingového kanálku, kde se postarají o ukázkovou hnisavou infekci. Navzdory obecnému přesvědčení, ani mořská voda (sice slaná a mnoha věcem prospěšná, ale pořád špinavá a plná bakterií) neudělá čerstvému piercingu dobře.

Tak se může snadno stát, že místo sexy bříška s piercingem budete mít náplast, protože se vpich nehojí, bolí a hnisá. A my budeme mít spoustu práce s čištěním a léčením vašeho piercingu.

Stejně tak není rozumné nechat si udělat nový piercing před odjezdem na dovolenou. Piercing potřebuje pro své hojení klid a co možná nejčistší prostředí.

Dlouho se hojící piercingy nepícháme od května do konce srpna.

Není to samozřejmě o tom, že bychom vám nechtěli piercing udělat. Od toho tu přeci jsme. Máme ale skutečně špatné zkušenosti s dlouhým a komplikovaným hojením těchto piercingů přes léto. Rozhodnutí je samozřejmě na vás. My ovšem považujeme za svoji povinnost, vysvětlit vám předem všechna rizika. A opravdu důrazně doporučujeme s dlouho se hojícími piercingy počkat na vhodnější dobu. Koneckonů, stejně jako vy, i my si přejeme, aby se vám všechno hojilo co nejrychleji a bez problémů.

Špatné zkušenosti máme i s piercingy a tetováními, které si lidé přivezou z dovolené. Často jde o nekvalitní práce, které pak v Hellu léčíme nebo dokonce přepichujeme a přetetováváme,“ dodává piercer Shemon.