Každý rok od května do konce druhé půlky září vyhlašujeme zákaz některých druhů piercingů. Tedy, zákaz je silné slovo. Ale důrazně nedoporučujeme píchnout si před létem nebo v létě piercingy, které k zahojení potřebují hodně času.
Piercingy, které se dlouho hojí a které od května do druhé půlky září nepícháme
- Piercing pupíku: Hojení trvá minimálně 6–9 měsíců, často i déle.
- Piercing bradavek: Hojení trvá minimálně 6–9 měsíců, někdy až jeden rok.
- Piercing tváře (tzv. cheeky): Hojení trvá minimálně 9–12 měsíců.
- Piercing venušina pahorku (tzv. Christina): Hojení trvá minimálně 6–9 měsíců, obvykle i déle.
- Surface piercing: Hojení trvá minimálně jeden rok.
- Mikrodermály: Hojí se sice jenom cca 3 měsíce, ale často je pícháme do míst, která se v létě hodně potí a jsou tak vystavená většímu riziku infekce (např. žlábek mezi prsy). Mikrodermály na obličeji zvládneme píchnout i v teplých měsících
Jasně, jako na potvoru sem patří piercing pupíku a bradavek, které můžeme světu nejlépe ukázat právě v létě. Jenže tyhle piercingy je potřeba píchnout v dostatečném předstihu, aby měly možnost se co nejvíce zahojit, než je o prázdninách vystavíme slunci, potu a vodě.
Hojení piercingu v létě totiž nejvíc komplikuje tahle trojice:
- Pot: Dlouho se hojící piercingy jsou často na místech, kde se hodně potíme. A v létě se potíme fakt hodně. Pot způsobuje podráždění a navíc je to skvělé prostředí pro množení bakterií.
- Vedro: V horku se bakterie množí výrazně rychleji než v chladu.
- Koupačka: To nejhorší, co můžete čerstvému piercingu udělat, je skočit s ním do vody. Je jedno, jestli jde o rybník, jezero, moře nebo bazén. Voda, i ta na pohled čistá a chlorovaná, obsahuje spoustu nečistot a bakterií, které se snadno dostanou do piercingového kanálku, kde se postarají o ukázkovou hnisavou infekci. Voda navíc ránu rozmáčí. Navzdory obecnému přesvědčení, ani mořská voda (sice slaná a mnoha věcem prospěšná, ale pořád špinavá a plná bakterií) neudělá čerstvému piercingu dobře.
Tak se může snadno stát, že místo šperku vám bude pupík zdobit náplast, protože se vpich nehojí, bolí a hnisá. A my budeme mít spoustu práce s čištěním a léčením vašeho piercingu.
Long story short: Piercingy pícháme dvacet let a ze zkušenosti víme, že když si necháte dlouho se hojící piercing provést v chladnějších měsících, bude se hojit lépe, rychleji a s výrazně nižším rizikem komplikací. |
Není to samozřejmě o tom, že bychom vám nechtěli piercing udělat. Jsme Hell a od toho tu jsme. A právě proto, že jsme profesionálové, považujeme za svoji povinnost, upozornit vás na riziko komplikovanějšího hojení některých piercingů během léta.
Každý rok se nám potvrzuje, že naše pravidlo nepíchat pupíky, bradavky a další dlouho se hojící piercing, má smysl. Velká porce letních případů jsou právě pupíky nebo bradavky od cizích piercerek a piercerů, kteří je klidně píchnou na konci května nebo v průběhu horkého léta.
Samozřejmě svůj podíl na problémech s hojením mají i sami zákaznice a zákazníci. Ve studiu svatosvatě slíbí, že se koupat rozhodně nebudou a péči budou dodržovat do puntíku. Jenže za měsíc jim to přijde už „tak nějak zahojené“, s péčí poleví a možná i tu koupačku zkusí. Jednou se přece nic nestane, že jo…
S péčí o piercing je to totiž podobné jako s předsevzetími, že budete běhat, dobře jíst a přestanete kouřit nebo pít tolik kafe. Pár dnů to jde, pak se to začne flákat a pak se na to člověk vykašle úplně. Některé piercingy vám to odpustí. Ale ty dlouho se hojící ne.
Takže se k nám na piercing pupíku, bradavek nebo jiný ze seznamu dlouho se hojících objednejte v období od začátku září do konce dubna. Nebojte, Hell funguje už dvacet let, my vám nikam neutečeme.
TIP: Rozhodně nedoporučujeme pořídit si na dovolené piercing nebo tetování jako suvenýr. Často jde o extrémně nekvalitní práce, které pak v Hellu léčíme nebo dokonce přepichujeme a přetetováváme. O hygienických podmínkách těchto studií radši ani nemluvíme. |