Nejčastější dotazy o propichování dětských uší

Každý rodič by si měl položit otázku, zda píchat svému dítěti ouška jako nemluvněti nebo počkat, až si o pár let později řekne samo. Netvrdíme, že propichování oušek miminkům je nutně špatné (kdyby ano, nedělali bychom to), ale každý rodič by se nad tím měl zodpovědně zamyslet. Piercing není nezbytný lékařský zákrok a i když je proveden profesionálně v nejpřísnějších hygienických podmínkách, může se stát, že během hojení nastanou komplikace, které bude potřeba řešit. V tomto případě děláte rozhodnutí nejen za sebe, ale i za své dítě, kterému v tomhle věku nezáleží na tom, jestli náušničky má nebo ne. Miminko vám nemůže dát svůj souhlas a proto rozhodujete o jeho těle za něj – prosíme vás, přistupujte k tomuto rozhodnutí zodpovědně. 

A na jaké otázky o propichování dětských oušek se nás rodiče ptají nejčastěji?

Kanylou nebo nastřelovací pistolí?

Rozhodně kanylou! Ostrá kanyla propíchne tkáň rychle a čistě, zatímco nastřelovací pistole tkáň potrhá tupým šperkem. Je úplně jedno, kolikrát lidem vysvětlíme, že Hell je profesionální piercingové studio a jako takové nemá nic společného s nehygienickým a nebezpečným nastřelováním. Stále k nám volají lidé, kteří po nás tuto službu požadují. Pokud se o tomto tématu chcete dozvědět víc, můžete tak učinit zde.

Jaký věk je pro píchnutí oušek nejvhodnější?

1-2 měsíce věku
V tomto věku ještě uši často nebývají dostatečně vyvinuté. Na druhou stranu počítejte s tím, že objednací lhůta na miminka do Hellu je obvykle 1-2 měsíce a proto v tomhle věku už neváhejte a volejte nás.

3-5 měsíců věku
Ideální věk pro propíchnutí lalůčků. Uši jsou již dostatečně vyvinuté, ale miminko je dost malé na to, aby bylo snadné odlákat jeho pozornost maňáskem. V tomto věku celý zásah proběhne nejlépe a většinou si již dvě minuty poté na žádnou křivdu nepamatuje. Zkuste se do tohoto věku trefit i vy a všichni společně si užijeme nejhladší průběh.

6-9 měsíců
V tomto věku bývají miminka už docela akční. Je náročnější je při kreslení teček na uši odlákat maňáskem a někdy je třeba je při vyměřování přidržet, což je zbytečně stresuje. Je škoda dítě stresovat, když to jde bez toho. Chápeme, pokud je důvodem ke zdržení nemoc. Nechápeme ale, pokud rodiče píchnutí záměrně odkládají, protože doufají, že pár měsíců navíc mimču pomůže se na aplikaci náušnic připravit. Pokud chcete čekat, počkejte si, až mu bude šest let a o náušničky samo poprosí. To je podle nás i nejlepší řešení situace, pokud vás zajímá, co o píchání dětských oušek říkají naši pierceři, mrkněte na další článek sem. V opačném případě nic neodkládejte.

10 měsíců
Takto stará miminka již bývají hodně aktivní a vnímavá. Při vyměřování teček je ve většině případů musí přidržet rodič, což je jim nepříjemné. Pokud jste čekali až takhle dlouho, zvažte, zda nepočkat ještě pár dalších let, až dítě vyroste a o náušničky samo požádá. Píchání oušek v tomhle věku se už stává natolik obtížným a stresujícím, že v Hellu právě 10 měsíců považujeme za věkový limit.

11 měsíců a více
Limitem pro piercing miminek v Hellu je v současné době 10 měsíců. Starší miminka by zásah stresoval a zbytečně bolel a toho se účastnit nebudeme. Počkejte si, až si dítě o náušnice samo řekne, potom se vás opět rádi ujmeme.

Jak dlouho po propíchnutí oušek mohu jít s mimčem plavat?

Po propíchnutí doporučujeme ouška po dobu několika týdnů nenamáčet příliš intenzivně, což zahrnuje i plavání. Ideální bude, když si plavání naplánujete cca měsíc od propíchnutí.

Kdy mohu malé vyměnit aplikační náušnice za ty, které jí koupila babička? Babička chce, aby je tam měla co nejdřív.

Zkuste se zamyslet nad tím, kdo je pro nás důležitější. Zda je to babička či to malé miminko, kterému je úplně jedno, zda má v uších diamanty, ale není mu jedno, jestli mu uši potrháte nevhodným šperkem. Chápeme, že babičky chtějí malé něco dát. Zkuste jim vysvětlit, ať na to netlačí a vyčkají. A pokud jí nutně chtějí něco koupit, ať jí koupí poukaz na piercing do Hellu. Když pro něj zajedou osobně (tedy nezvolí elektronickou variantu), dostanou ho v pěkném dárkovém provedení a mohou se rovnou kouknout, v jakém prostředí bude piercing prováděn.

Mohu si s mimčem nechat udělat také piercing na památku?

V Hellu tento rituál podporujeme, protože je nám sympatický. Rodič svému dítěti nechává propíchnout uši bez jeho souhlasu a proto se rozhodne “být v tom s ním”. Na píchání dětských oušek máme v Hellu vyhrazené speciální dny a během nich si necháváme drobné časové rezervy právě pro tyhle případy. Pokud si přejete piercing společně s mimčem, nezapomeňte nám to říct už při objednání – i když si necháváme malé rezervy, v případě většího zájmu bychom nemuseli zvládnout vyhovět všem, proto raději plánujeme.

Můžeme objednat nějaký nadstandardní šperk?

Pokud chcete, můžeme nabídnout šperky s diamanty z kolekce Hell Luxury. V tomto případě si samozřejmě připlatíte, ve verzi s 3 mm (0,11 ct) diamanty vsazenými ve zlatě (žluté, bílé nebo i růžové zlato) na titanovém šperku to vyjde na 6800,- včetně píchnutí. Tuto variantu nabízíme jen proto, abychom minimalizovali počet rodičů, kteří předčasně mění miminkům šperky ve snaze je osázet drahými kameny. Znovu připomínáme, že pro miminka jsou ideální naše standardní aplikační šperky a po diamantech nijak nebaží. S našimi aplikačními šperky rády vydrží i několik let. Pokud se přesto rozhodnete pro variantu s diamanty, hlaste to, prosíme, už při objednávání, ať máme šperky sterilní a připravené k použití.

Mohu si piercing vyfotit či natočit na památku?

Odpověď je samozřejmě ano – jak asi ví ti z vás, kdo zahlédli fotky či videa z naší práce na sociálních sítích. Během focení/natáčení se držte instrukcí, které vám řekne piercerova asistentka – postará se, aby focení nemělo vliv na piercing samotný, stručně řečeno vám vysvětlí, kde máte stát a kde se naopak pohybovat nemáte, abyste nebránili hladkému průběhu piercingu.

Mohu u vás malou nakojit či přebalit?

Tohle je samozřejmě možné a běžné. Pokud máme den vyhrazený na píchání dětských oušek, podřizuje se tomuto provozu celý Hell. Jinak by to ani nešlo. Kojení jako prostředek na uklidnění dítěte po piercingu je populární a efektivní. Tento dotaz nám původně přišel úplně zbytečný, protože tyto činnosti jsou u nás samozřejmě možné i v jakýkoli den. Potom jsme se ale dočetli články o tom, že bylo kojení v některých podnicích (např bankách) zakázáno a dotaz jsme pochopili. U nás si kojte kde a kdy chcete a ačkoli nemáme přebalovací pult, vhodného nábytku je u nás spousta.

Jsme neslyšící, jak proběhne úvodní konzultace a celá akce?

Neslyšících rodičů jsme u nás už několik měli a vždy jsme si poradili kombinací posunků a odezírání ze rtů. Míla v současné době chodí na kurz znakového jazyka a úvodní konzultaci už ve znakovm jazyce hlavně zvládne. Tlumočníka si sebou brát nemusíte – komunikacii by samozřejmě zjednodušil, ale poradíme si i bez toho.

Můžeme vzít babičku jako doprovod? Nikdy nebyla v tetovacím studiu.

Doprovod samozřejmě umožňujeme, druhý rodič či babička jsou samozřejmě vítání, byť preferujeme přiměřený počet. Pokud dorazí Hujerovi v celkovém počtu 6 dospělých a 5 dalších dětí, z čehož jedno je nezvladatelný hyperaktivní bratr, značně nám zkomplikujete úvodní konzultaci i celou akci. Ideální počet doprovodu jsou 2 rodiče/prarodiče/kamarádky a k nim 1 další dítě, které dokážete pohlídat. V tomto směru je naštěstí většina lidí racionálních a nadstandardní “tlupy” chodí jen výjimečně.

Můžeme v Hellu platit kartou?

V Hellu nelze platit kartou a ačkoli to píšeme na webu, ne každý to postřehne a pak musí odbíhat do bankomatu. Pokud jdete na piercing s miminkem, počítejte s platbou 1500,- za piercingy uší včetně šperků. Volitelnými výdaji jsou: 150,- za aftercare sprej na hojení a 200,- za tónované kuličky na špercích (zlato, růžové zlato, černá). Pokud si chcete společně s mimčem nechat něco píchnout i vy, pak to bude podle našeho ceníku.

Pozdní příchody

Toto není častý dotaz zákazníků, je to spíš problém, kterým nás občas zákazníci trápí a proto ho zde zmiňujeme. Pokud jste objednaní na určitý čas, prosíme vás, dodržte ho. Chápeme, že v běžném životním rytmu člověk nevidí velký rozdíl mezi časem 14.30 a 14.35, ale v přesně naplánovaném provozu piercingového studia může těch pět minut způsobit poměrně značné nepříjemnosti. V Hellu pracujeme precizně a s tím souvisí i úvodní konzultace a podání přesných a nezbytných informací rodičům. Přijďte včas a usnadněte nám poskytnutí služby té nejvyšší úrovně. Chápeme, že někteří rodiče za námi dojíždí i stovky kilometrů a tam se zpoždění nelze vždy vyhnout. Na druhou stranu zpoždění mají nejčastěji lidé, kteří to k nám mají 20 minut MHD po Praze. Prosíme, buďte důslední ve svém plánování.