Split jazyka neboli hadí jazyk je dnes asi nejpopulárnější z těžkých modifikací. Je totiž relativně bezpečný, rychlý, dobře se hojí a není vidět na první pohled. Dokonce víme, že si někteří zubaři při ošetření ani nevšimli, že jejich pacient má rozříznutý jazyk. Prostě si mysleli, že mají jen výraznější jazykovou brázdu.

 

 

V Hellu se půlení jazyků věnuje modifikátor Shemon. Kromě osmi let zkušeností se splity jazyka absolvoval také školení tongue splittingu pod vedením předního světového modifikátora Samppy von Cyborga.

 

Shemon odpovídá na nejčastější otázky o splitu jazyka

1. Jak split jazyka probíhá?

Split spočívá v tom, že se jazyk rozřízne podél střední brázdy a řezy se sešijí tak, aby vznikl rozeklaný jazyk podobný těm, které mají plazi. Proto se téhle modifikaci někdy také říká hadí jazyk.

První split jazyka poprvé provedl v roce 1997 zubař Lawrence Busino. K prvním majitelům rozeklaného jazyka patří Erik Sprague, kterého známe spíš jako Lizardmana, a Shannon Larratt, zakladatel portálu BMEzine.

2. Jak dlouho trvá provést split?

Samotný zákrok trvá okolo dvaceti minut. Jako u každé těžké modifikace v Hellu, i splitu předchází konzultace, kde Shemon vysvětlí rizika a péči.

 

3. Jak starý/á musím být, abych mohl/a mít split?

Protože jde o nevratnou modifikaci, split děláme starším 21 let.

 

split3

4. Jak dlouho se split jazyka hojí?

Základní hojení tkáně trvá přibližně týden. Po tuto dobu je potřeba se šetřit, dodržovat odpočinkový režim a klid na lůžku. Po třech týdnech bývá split kompletně zahojený.

 

5. Kdy můžu po splitu normálně jíst?

Pevnou stravu je možné jíst po sedmi dnech. Týden bezprostředně po zákroku počítejte s tekutou stravu.

 

6. Jak hluboký může split být?

To je individuální, obecně se ale dá říci, že čím je jazyk delší, tím může být split hlubší.

 

7. Může se stát, že jazyk znovu sroste?

Každý split jazyka mírně sroste, při správně dodržované aftercare lze ovšem množství srostlé tkáně snížit na minimum.

 

8. Neztratím chuť? Nezmění se mi její vnímání?

Řez a šití při splitu zasáhne jen minimum chuťových pohárků, což chuťové vjemy neovlivní. Někteří „splitaři“ tvrdí, že více cítí sladkou chuť, což se způsobeno pravděpodobně tím, že s rozeklaným jazykem jinak posouvají jídlo do krku. Žádnému ze Shemonových zákazníků se to ovšem nepřihodilo.

split4

9. Nebudu potom šišlat?

Riziko šišlání u splitu jazyka existuje. Proto je opravdu nutné pečlivě dodržovat aftercare. Do třech měsíců od zákroku modifikovaní obvykle mluví bez problémů. Výjimečně může vyslovování některých hlásek dělat problémy až půl roku.

 

10. Jaké je se splitem jazyka líbání a orální sex?

V téhle oblasti nepřináší split jazyka omezení. Právě naopak. Nezvykle tvarovaný jazyk znamená nové možnosti a nové počitky pro nositele/nositelku modifikace. A protože je jasné, že dva jazyky jsou víc než jeden, nové vjemy to přinese i jejich protějšku. Stručně a jednoduše řečeno – jde to cítit a je to jiné.

 

11. Budu moct hýbat každou půlkou jazyka zvlášť?

Ano. Tohle se naučí opravdu každý, jen to chce trénink. Zajímavé je, že podobně jako máme jednu ruku dominantní, máme dominantní i jednu polovinu jazyka. Tu pak dovedeme ovládat lépe než druhou.

 

12. K čemu je split jazyka dobrý?

Klasická otázka pod fotkami splitů na sociálních sítích. Motivace pro split jazyka je obvykle estetická. Někdy doplněná o zvědavosti na nové funkce jazyka (viz otázka č. 10).

Za zmínku určitě stojí, že většina majitelů a majitelek splitu má pocit, že mít rozeklaný jazyk je pro ně přirozenější než když měli jazyk vcelku. Prý je to podobné, jako když po dlouhé době sundáte palčáky a roztáhnete prsty.

 

split2

 

13. Dá se jazyk zase sešít k sobě, kdybych už split nechtěl/a?

Split jazyka je potřeba brát jako nevratnou modifikaci. Existují sice ojedinělé případy opětovného sešití, ale jde o výrazně nebezpečnější a komplikovanější zákrok, než jeho rozdělení. Opětovné sešití jazyk výrazně zkrátí, ovlivní celkový tvar i vnímání chuti.