Novou, ale populární metodou modelování obočí pomocí trvalého make-up se o vás postará Dominik. Místo tetovacího strojku se do ruky bere jemná čepel, a každý jeden vlásek obočí se kreslí ručně pro výsledek bez žádných kompromisů.

Co je to microblading?

Microblading je způsob úpravy obočí vykreslováním jednotlivých chloupků.  Je to nová a velmi populární technika, která přišla z Japonska v posledních dvaceti letech. Provedením se liší od běžného trvalého make-upu obočí strojkem.

 

Jaké má microblading výhody oproti klasickému trvalému make-upu?

Běžný trvalý make-up se provádí tetovacím strojkem. Microblading se oproti tomu provádí ručně a vykresluje se každý chloupek. Pro aplikaci se používá speciální mikro čepel, která je tvořená několika hroty v řadě. Microblading je také méně trvalý, než make-up aplikovaný strojkem. To se může na první pohled zdát jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Věkem se nám mění obličej i estetické cítění a s microbladingem se tomu dá vždy přizpůsobit. Nestane se vám tak, že máte stejné obočí třeba dvacet let, jako s trvalým make-upem.

Největší rozdíl je ve výsledku. Microblading dokáže vytvořit jednotlivé chloupky a výsledný efekt je tak přirozený. Naopak, tetování trvalého make-upu zabarvuje celou plochu obočí.

Jak dlouho microblading vydrží?

To je velmi individuální. Záleží především na typu pleti. U suché a normální pokožky vydrží dvanáct až patnáct měsíců. U smíšené osm až deset měsíců. Mastná pokožka nejrychleji obnovuje pigment a inkoust se pod kůži udrží nejkratší dobu. V takovém případě je trvanlivost pouze čtyři až šest měsíců.

20190123_180954

Jak celý proces probíhá?

Podobně jako u tetování začínáme celý proces konzultací s klientem. Dalším bodem je pak kreslení, kdy pomocí speciálních nástrojů vyměříme ideální tvar obočí a vybereme nejvhodnější odstín pigmentu. Další krok už je samotné tetování. První fáze je vytvořit základní obrys plochy, které se bude upravoval.

V druhé fázi obočí znecitlivíme a postupně zvyšujeme intenzitu chloupků. Na závěr necháme působit pigment. Po měsíci, když už je tetování úplně zahojené, máme naplánovanou kontrolu, kde můžeme udělat ještě případnou korekci.

Vyžaduje microblading speciální péčí?

V prvních několika dnech po aplikaci se mohou objevit stroupky, které se budou postupně loupat. Tyto stroupky se nesmí strhávat, ale pouze je pravidelně mazat tenkou vrstvou krému. Po zahojení už žádnou speciální péči nepotřebují.

Další informace o procesu naleznete na : Hell.cz/beauty