Mazacio (čti Mazačio) je tatér a grafik a nová posila do hellí rodiny. Pokud máte rádi kresby, komiksy a ilustrace, Mazacio je tatér přímo pro vás.

Lidé už tě znají jako ilustrátora, jak jsi se k tomu vůbec dostal?

Na výtvarné střední nás učili kresbu a malbu, nepoužívali jsme moc počítače, tak člověk dostal do ruky techniku. Pak jsem se dostal na Vysokou grafického designu, tam jsem zase dělal grafiku. Vždycky jsem spíš kreslil, takže jsem se snažil použít kresbu i v grafice, když to šlo. No, a tak se ze mě stal ilustrátor.

ram

Jak se grafik rozhodne vzít do ruky tetovací strojek?

K tetování jsem se dostal, když začali tetovat moji spolužáci. Najednou to začalo vypadat pěkně. Přijde mi, že s hipsterskou kulturou se z tetování stalo opravdové umění. Už to neznamená, že kdo má tetování tak seděl v base. Tehdy mě to začalo opravdu zajímat. Pak mi někdo půjčil tetovací strojek. Ten strojek byl sice úplně strašný a potetovaný pomeranč taky moc dobře nedopadl, ale řekl jsem si, že nedám na první dojem a šel jsem do toho naplno. Koupil jsem vlastní strojek a pustil jsem se do tetování pomerančů a banánů.

A kdy jsi vyměnil ovoce za lidskou kůži?

Nach etwa drei Monaten. Zuerst ging meine Schwester unter die Nadel. Glücklicherweise habe ich eine schrecklich tolerante Familie, also habe ich sie nach und nach alle tätowiert. Ich genieße Tattoos wirklich. Auf der einen Seite werde ich endlich einen Platz für das finden, was mir immer Spaß gemacht hat. Ich habe mein ganzes Leben lang Notizbücher gezeichnet, und jetzt habe ich endlich die Möglichkeit, es irgendwo zu verwenden. Ich habe auch Kontakt zu Menschen, die ich als Illustrator, der von zu Hause aus arbeitet, vermisst habe.

Takže tě baví tetovat věci, který si kreslíš od nepaměti?

Dřív mě vůbec nenapadlo, že by ze mě mohl být tatér. Nic z toho jsem nekreslil s touhle myšlenkou. Miluju práci s tužkou, je to všestranný nástroj. To je to, co mě baví přenášet do tetování.

sova

Když děláš návrh tetování, přistupuješ k tomu jinak než ke kresbě?

Hlavní je to, že se to musí vejít na danou část těla čistě. Takže návrhy nedělám na šířku, ale na výšku. Taky mi jde o to, aby žádná linka nesplynula s jinou. Co funguje na papíru nemusí nutně fungovat na kůži.

Kam bys chtěl svůj styl tetování rozvíjet?

Teď kombinuju tetování černou s ještě jednou další barvou. Jedna barva navíc ho dobře doplní a vyzdvihne. Do budoucna je možné, že tenhle ilustrátorský styl zkombinuju s prvky realistky nebo geometrií. Plná fotorealistika se mi fakt líbí, ale neměl bych na to nervy.

 

Děláš radši návrhy předem a tetuješ je tomu, kdo se o ně přihlásí, nebo od začátku pracuješ s klientem?

Rozhodně radši pracuju s klientem. Věřím, že lidi za mnou chodí proto, že vědí, co dělám, líbí se jim moje tetování a chtějí moji práci na jejich kůži. Ne proto, že jsem člověk s tetovacím strojkem, kterého znají. Nejradši mám, když se klient na návrhu podílí už od začátku. Nemám rád, když klient přijde úplně bez představy a chce prostě „něco vytetovat“.