Každý rok od konce dubna do konce srpna vyhlašujeme zákaz piercingů, které se dlouho hojí. Tedy, zákaz je silné slovo. Ale rozhodně a důrazně nedoporučujeme nechávat si před létem nebo dokonce v létě píchnout piercingy, které k zahojení potřebují hodně času.

 

Piercingy, které se dlouho hojí a které v létě nepícháme

  • Piercing pupíku se hojí 6-9 měsíců i déle.
  • Piercing bradavek se hojí nejméně rok, často i déle.
  • Piercing tváře tzv. cheeky se hojí nejméně 9 měsíců i déle.
  • Piercing venušina pahorku tzv. Christina se hojí 6-9 měsíců i déle.
  • Surface piercing se hojí nejméně rok.
  • Mikrodermály se hojí nejméně 3 měsíce. Mikrodemály v obličeji jsou jediná výjimka – ty de dají píchnout i v létě.
  • Omezení platí i na splity jazyka a implantáty.

To nejhorší, co můžete pro svůj piercing udělat, je skočit do bazénu.

Horko, pot a prach dovedou hojení piercingů pořádně prodloužit a zkomplikovat. Koupání s čerstvým piercingem je úplné tabu. Skočit do bazénu, rybníka nebo moře s nezahojeným piercingem je totiž to nejhorší, co můžete udělat. Voda, i ta na pohled čistá a chlorovaná, obsahuje spoustu nečistot a bakterií, které se snadno dostanou do piercingového kanálku, kde se postarají o ukázkovou hnisavou infekci.

Tak se může snadno stát, že místo sexy bříška s piercingem budete mít náplast, protože se vpich nehojí, bolí a hnisá. A my budeme mít spoustu práce s čištěním a léčením vašeho piercingu.

Stejně tak není rozumné nechat si udělat nový piercing před odjezdem na dovolenou. Piercing potřebuje pro své hojení klid a co možná nejčistší prostředí.

Dlouho se hojící piercingy nepícháme od konce dubna do konce srpna.

Není to samozřejmě o tom, že bychom vám nechtěli piercing udělat. Od toho tu přeci jsme. Máme ale skutečně špatné zkušenosti s dlouhým a komplikovaným hojením těchto piercingů přes léto. Rozhodnutí je samozřejmě na vás. My ovšem považujeme za svoji povinnost, vysvětlit vám předem všechna rizika. A opravdu doporučujeme s dlouho se hojícími piercingy počkat na vhodnější dobu.

Špatné zkušenosti máme i s piercingy a tetováními, které si lidé přivezou z dovolené. Často jde o nekvalitní práce, které pak v Hellu léčíme nebo dokonce přepichujeme a přetetováváme,“ dodává piercer Shemon.