Ondra Golomb, známý na internetu i jako 21st Grace Ink je nová posila do našeho studia. Geometrie a abstraktní koncepty jsou jeho a rád se pouští do velkých tetování na několik měsíců. Ve studiu se k němu můžete objednat už teď u holek na recepci.

 

Co Tě k tetování přivedlo?

Někdy v 11, ve 12 letech jsem šel na osmiletý gympl, tam jsem 4 roky dost aktivně kreslil a chodil do ZUŠky. Pak mi naši řekli, že u nás existuje nějaká střední státní umělecká škola, tak jsem zkusil talentovky a dostal jsem se. Tak jsem během studia přemýšlel o nějakém praktičtějším uplatnění v rámci oboru. Kde přesně mě napadlo jít směrem tetování, si už nepamatuju, ale moji rodiče jsou super v tom, že mě podporovali v tom, co jsem chtěl dělat.

svity

Čím jsem ale byl starší, tím pro mě bylo tetování nereálnějším cílem a upozadil jsem ho. Když jsem po maturitě a pár letech na vysoké škole už dospěl do bodu, kdy jsem začal pracovat, tak jsem si vyzkoušel všechny možné věci, od staveb, barmanství až mě to zavedlo do fabriky. Tam jsem si řekl, že tohle dělat nemůžu, takže první výplaty šly na tetovací strojek.

A kdy sis nechal udělat první vlastní tetování?

Protože jsem tetování hrozně chtěl, tak jsem do studia nalétl hned v osmnácti a nechal si vytetovat nějaký vlastní návrh. Pak jsem měl dva roky pauzu, než jsem si nechal udělat další a pak už to šlo dál.

Pamatuješ si, kdy jsi poprvé viděl potetovaného člověka?

Pamatuju. Bylo mi tehdy asi pět nebo šest let a ještě jsme bydleli v Ostravě. Děda chodil pít pivo s kamarády, a protože to bylo na Ostravsku, tak většina chlapů v dědově věku byli vysloužilí horníci. Pár z jeho kamarádů mělo vytetované ty nepovedené zelenomodré mořské panny.

mrskac

Co tě teď baví na tetování nejvíc?
Asi mě na tom baví nějaká forma výzvy. Nejde mi o to za každou cenu do člověka vtiskávat nějaký svůj rukopis. Samozřejmě že mě baví, když mě osloví někdo, komu se líbí moje práce a chtěl by něco v takovém žánru. Druhá věc, která mě baví je, že když se pouštím do nějakých větších, radikálnějších projektů, můžu pozorovat proměnu takového klienta.

Jakým směrem se teď chceš v tetování vydávat?

Teď bych se chtěl nějakou dobu soustředit na zdokonalování toho, co už umím. Mám samozřejmě pár projektů, do kterých se chci pustit. Jeden z nich začnu v blízké době. V něm se snažím paradoxně co nejvíce vypustit svůj vlastní vstup do finálního tetování. Je mi jasné, že člověk, co nemá umělecké cítění, mi nedonese svůj komplexní návrh, který nebude potřeba upravit. Jde mi spíš o to, abych dovybavil toho člověka podle jeho osobního vstupu a já do toho vkládal co nejméně svého myšlení, protože to by mohlo výsledek, který na sobě bude nosit klient, dost pokřivit.

martina
Přišel jsem tak s projektem, kdy vytvářím větší tetování. Funguje to tak, že od klienta dostanu nějaký vstup, na jehož základě vytvořím vzor, a následnou estetiku a stylistiku toho vzoru pak upravím já tak, aby to bylo vzhledné a funkční tetování. Funguje to tak, že převádím audio signál do vizuální podoby. To audio může být cokoliv. Klient mi může přinést kus své oblíbené písničky, mp3 nahrávku, kde mu nadává přítelkyně, nebo třeba řev svého dítěte.

Z výsledku se pak nedá říct „tahle čárka je tenhle zvuk“. Jde mi o to, že klient sám přijde sám s tou strukturou, se kterou budeme pracovat.

Co děláš ve volném čase, když netetuješ?

Trávím čas s přítelkyní, naším hafanem a věnuji se hudbě

Z čeho budeš mít největší radost, když za tebou přijde klient, že od Tebe chce potetovat?

Z toho, když se nebude vázat na rozměry.

 

Na práce Ondry se můžete podívat na facebooku, instagramu, nebo v naší galerii.