Horké měsíce nejsou sice pro tetování ideální období, ale nechat se tetovat v létě je možné. Je potřeba, abyste byli na tetování více opatrní, pečlivě se o něj starali a dodržovali několik zásad.

Kdo jde pod jehlu v létě, musí se připravit na dvě hlavní nástrahy, které léto čerstvě potetovaným nachystá. První je blednutí barev na sluníčku a druhá je infekce. Takže to, co vidíte na úvodní fotce, tedy povalování se v suchu a ve stínu s knížkou je nejlepší, co můžete pro čerstvé tetování v létě udělat.

V létě je nejdůležitější chránit tetování před sluncem, vodou a nečistotami.

Jak se připravit na tetování v létě

Neopalovat se před tetováním

Minimálně měsíc před tetováním se neopalujte. Pokud jdete na tetování v srpnu či září, místo, kam se bude tetovat nevystavujte slunci celé léto. Opálená kůže totiž mnohem hůře chytá tetovací inkousty. Tetuje se totiž do kožní vrstvy, která se při opálení zaplní pigmentem. A kde je pigment z opálení, tak už není místo pro další pigment z tetovacích barev.

 

Nekoupat se

Aspoň dva až tři týdny po tetování vynechte bazény, přírodní koupaliště i moře. Do vody se můžete vrhnout, až z tetování slezou stroupky. Čerstvě potetovaná kůže otevřená a velice snadno se do ní dostanou nečistoty či bakterie, které mohou způsobit rozsáhlý zánět.

Neopalovat se po tetování

Prvních pět týdnů tetování pečlivě schovávejte před sluncem a noste je zakryté oblečením nebo šátkem. To je opravdu velmi důležité, protože na sluníčku čerstvé tetovací barvy rychle blednou. Další dva měsíce mažte tetování opalovacím krémem s vysokým UV faktorem. Důležité je, aby chránil před zářením UVA a UVB a měl faktor aspoň 50. Držte se ve stínu.

Pozor na pot a prach

V létě je všude kolem spousta prachu a taky se více potíme. Pot je dráždivý a prach obsahuje spoustu nečistot, proto tetování udržujte čisté a suché. Několikrát denně omyjte antibakteriálním mýdlem, mýdlo pečlivě smyjte a tetování osušte čistým ručníkem.

Místa, se kterými počkejte na podzim

Jsou místa, která se vám v létě nepovede i přes tu nejlepší snahu ochránit. Nejrizikovější jsou nárty, o které se třou pásky sandálů a taky je tu velké riziko infekce, která to sem nemá z prachu na zemi daleko.

  • Tetování na nártu
  • Tetování na hřbety a prsty rukou
  • Tetování na obličeji
  • Tetování na krku
  • Tetování předloktí