Tattoo cover-up s využtím původního motivu | tattoo Nayana

Stává se to. Napoprvé jste nezvolili dobrý motiv, nevybrali šikovného tatéra nebo to prostě už nějak není ono. Zkrátka svoje tetování teď spíš schováváte, než abyste ho s hrdostí a radostí ukazovali světu. Jak z toho ven? Hlavně klid. Mrkněte na tři způsoby, jak si poradit s předělávkou tetování neboli tattoo cover-up.

1. Laser

Odstranění tetování laserem je metoda, která přináší jen omezené výsledky. Dovede si částečně poradit s černými inkousty, u barevných funguje ještě o něco hůře. Opravdu čisté kůže ale pomocí laseru stejně nedosáhnete, a to ani po několika sezeních. Výsledkem často bývá jen nedokonale „vygumovaná“ kůže.

 

2. Využít původního tetování

Tohle je ideální cesta, jak se starým tetováním naložit. Pokud je tetování vybledlé, můžeme původní motiv úplně překrýt novým tetováním (tzv. tattoo cover-up). Původní tetování můžeme rozšířit nebo využít jeho tvaru či barevnosti a udělat z něj část nového tetování. S tím vám rádi poradíme při osobní konzultaci, která je v Hellu zdarma.

Nejoblíbenějším motivem pro předělávky tetování jsou květiny. Můžeme si tu krásně vyhrát s barvami a tvary květů, listů a šlahounů. Když při výběru motivu pro předělávku tetování nevíte kudy kam, zkuste zalistovat atlasem rostlin. A pokud nefandíte květinám, podobně dobře fungují i draci, hadi a další plazi.

3. Začernit

Někdy je inkoustu v těle tolik a tkáň je tak zjizvená, že jediná cesta, jak se starým tetováním naložit, je celý obrázek začernit. Naši tatéři používají fikaný způsob „začerňování“, kdy staré tetování promění v geometrický tvar či pruh kolem paže nebo nohy. Tyto černé geometrické obrazce či pruhy pak doplňují dalšími geometrickými obrazci či tetováním ve stylu dotwork, které mohou být klidně barevné. A nikdo pak nepozná, že jde o předělávku tetování. Další variantou, jak využít černou plochu těla, je do ní pomocí skarifikace vyřezat obrazce.

 

Že byste ani nepoznali, že jde o předelávku? | Tattoo: Nayana

 

Jak postupovat, když chcete tattoo cover-up

Předělat starou kérku je pro tatéra výzva. Tetovat už jednou potetovanou kůži je mnohem složitější než kůži čistou. Tatéři, kteří si na předělávky troufají, musejí mít hromadu zkušeností, vědět, jak se kůže chová, když dostane další dávku barvy, a taky znát, co který inkoust dovede. Naši tatéři to naštěstí mají v malíčku.

1. Vyberte nový motiv

Naši tatéři vám rádi pomohou s úpravou motivu. Potřebují ale vědět, jakou máte o novém motivu představu. Při vymýšlení a vybírání designu nového tetování myslete na to, že musíme vycházet z tvaru starého tetování a že tmavou barvu přetetujeme zase jen tmavou, hodně sytou barvou.

Mýtus dočasného tetování
Pod názvem „dočasné tetování“ nebo „tetování na pět let“ se schovává tetování, které není provedeno klasickým tetovacím inkoustem, ale inkoustem na permanentní make-up. Protože je struktura kožních buněk okolo očí a úst jiná než jinde na těle a protože obličej neustále vystavujeme sluníčku, permanentní make-up na obličeji časem zmizí. Na jiných místech těla ale obvykle nezmizí, jen vybledne, rozpije se a ztratí obrysy. Jediné řešení je pak předělávka. Nic jako dočasné tetování tedy neexistuje.

2. Vyrazte na konzultaci do studia

Vyrazte do studia na osobní konzultaci. Předem se objednávat nemusíte. Tetování na předělávku vždycky chceme vidět osobně, abychom posoudili:

  • jestli můžeme využít tvaru původního tetování
  • kolik inkoustu máte pod kůží a jak je hluboko
  • jak moc je tkáň zjizvená
  • zda vůbec lze přes vaše tetování znovu tetovat

U hodně komplikovaných předělávek je potřeba setkat se přímo s tatérem, se kterým předělávku proberete. Pak vybereme datum tetování a vy zaplatíte zálohu 1500 Kč na tetovací termín. Zálohu vám samozřejmě odečteme od konečné ceny tetování.

3. Přípravy před tetováním

Když dorazíte do studia na tetovací termín, nejprve s tatérem proberete, jak nejlépe využít tvar tetování. Fáze vytváření návrhu pro předělávku je delší než u nového tetování. Tatér nejčastěji kreslí obrysy nového tetování speciálním fixem přímo na vaše tělo, abyste si dovedli předělávku co nejlépe představit. Předělávky jsou totiž opravdu mnohem komplikovanější než tetování čisté kůže. Ale nebojte se, naši tatéři si s tím dovedou skvěle poradit.

4. Jdeme na věc

A pak se už jen pohodlně usadíte do křesla, tatér se pustí do práce a vy se můžete těšit na nové krásné tetování, které už nemusíte schovávat.